دسته بندی موضوعات ساختمانی

اسکلت فلزی چیست و چرا بهتر از اسکلت بتنی است

اسکلت فلزی چیست و چرا بهتر از اسکلت بتنی است

 با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه­های مختلف کاروری امروزه اکثر ساختار اصلی ساختمان­های مسکونی و صنعتی به دو شکل کلی فلزی و بتنی می­باشد. اما به صورت متداول ساختار بیشتر سازه­های شهری و حتی صنعتی از اسکلت فلزی است که در این مقاله قصد داریم راجع به آن مطالبی را ارائه دهیم:

اسکلت فلزی چیست؟

برای آشنایی بیشتر شما عزیزان بهتر دیدیم تا در ابتدا تعریفی از اسکلت فلزی داشته باشیم؛ اسکلت فلزی در اصل از فولاد، تیر و ستون تشکیل می­شود و در حال حاضر اغلب سازه­ها و ساختمان­های شهری و صنعتی دارای سازه­های و ستون­هایی به شکل عمودی و افقی می­باشند.

فولاد جزء اصلی و کاربردی در پیکره­ی اسکلت فلزی بناها بوده و به همین دلیل جنس فولاد به کار گرفته شده در ساختمان سازی بسیار حائز اهمیت است. شاید این سوال برایتان مطرح گردد که علت به کارگیری فولاد در بنای سازه­ها چیست؟

از جمله ویژگی­ها و مزیت­های به کارگیری سازه­های فولادی در ساخت و سازه­ها موارد زیر را می­توان برشمرد:

  • قابلیت ارتجاعی بودن فولاد
  • مقاومت بالای آن
  • امکان جوش­پذیری فولاد
  • امکان شکل پذیری و خم پذیری آن
  • همگن بودن
  • وجود تعادل نسبی در فولاد به دلیل وزن کم آن

ویژگی آخر اسکلت فلزی و به کار بردن فولاد  به دلیل وزن کم آن موجب می­شود تا مقاومت اسکلت فلزی در برابر بلاهای طبیعی به ویژه فشارها و ضربه­های بیرونی همچون زلزله بیشتر شود و تعادل نسبی ساختمان حفظ گردد.

کارخانه­ی اسکلت فلزی بسیاری در کشور و در استان های مختلف مشغول به فعالیت می­باشند که سازنده­ی اسکلت فلزی، سوله و در ساخت پل عابر پیاده فعال بوده و سعی دارند که بهترین نوع فولاد و با کیفیت را تولید نمایند.

در حال حاضر کارخانه­ی اسکلت سازی در تهران نیز وجود دارد که تمامی تلاش خود را برای ساختن اسکلت فلزی با کیفیت بالا برای ساخت برج­ها و ساختمان­های شهری و صنعتی میسر کرده است. کارخانه­ی ساخت اسکلت فلزی در تهران آماده­ی ارائه­ی بهترین خدمات و محصولات با کیفیت را طراحی و اجرایی می­کند.

پیمانکار ساخت اسکلت فلزی نیز وجود دارند که علاوه بر ارائه­ی مشاوره­های لازم در زمینه­ی ساخت و احداث اسکلت فلزی، ساخت سوله و غیره سازنده ی اسکلت فلزی بوده و مبادرت به تولید انواع سازه­های فلزی می­نمایند.

حال نوبت به این می­رسد تا راجع به قیمت اسکلت فلزی نیز سخنانی را به میان آوریم؛ بهای ساخت اسکلت فلزی رابطه­ی مستقیمی با نوع و روش ساخت و سازنده­ی اسکلت فلزی دارد. از جمله نکات مهم در تعیین قیمت اسکلت فلزی متریال اصلی سازه می­باشد (منظور از متریال، همان آهن آلات مصرف شده در ساخت اسکلت فلزی است) علاوه بر این مورد اصلی سایر موارد را تیتروار به عرض می­رسانیم:

  • حجم پروژه
  • مدت زمان اجرای پروژه
  • روش و نوع طراحی سازه
  • دستمزد کارگران

تمامی موارد بالا بسیار مهم و تاثیر گذار در روند تعیین قیمت اسکلت فلزی می­باشند.

شما با بررسی بیشتر و مراجعه به سایت های مختلف می­توانید اطلاعات لازم را در زمینه­ی ساخت اسکلت فلزی، کارخانه­ی اسکلت فلزی و سازنده ی آن کسب نموده و با گرفتن مشاوره­های لازم اقدام به عقد قرارداد با پیمانکار ساخت اسکلت  فلزی نمایید. 


ارسال کننده :
تعداد بازدید : 1198 مرتبه
تاریخ انتشار: 1398/09/15
منبع :
  نظرات
هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر