دسته بندی موضوعات ساختمانی

تجربه فوق العاده ی دیدن جاذبه های کیش

توصیه ی ما در سفر به این جزیره ی واقعا زیبا این است که برای صرفه جویی و لذت بیشتر و دیدن و دادن اطلاعات بیشتر ، در مورد این جزیره با تور کیش به این جزیره سفر کنید. چرا که لذت شما را در همراهی با خانواده با دوستانتان به صورت فزاینده ای بیشتر می کند

 تجربه فوق العاده ی دیدن جاذبه های کیش

توصیه ی ما در سفر به این جزیره ی واقعا زیبا این است که برای صرفه جویی و لذت بیشتر و دیدن و دادن اطلاعات بیشتر ، در مورد این جزیره با تور کیش به این جزیره سفر کنید. چرا که لذت شما را در همراهی با خانواده با دوستانتان به صورت فزاینده ای بیشتر می کند

جزیره زیبای کیش  در تور کیش از جمله جزایر ایرانی است ، که در طول تاریخ همواره بر سر مالکیت آن جنگ و جدل میان دولت ها و حکومت ها بوده است . اما چرا این جزیره ی تقریبا کوچک 90 کیلومتر مربعی ، باید تا این حد مهم باشد؟ این جزیره حتی تا پیش از آن که به منطقه آزاد بدل شود و عظمت امروزی خود را داشته باشد، تنها یک شوره زار و کوره ده، بیشتر نبود.

 

 ولی این جدل ها هیچ گاه تمامی نداشت. حتی در دوره ی حکومت قاجاریه ، حکومت تا حد فروش این جزیره هم پیش رفت ولی، با مخالفت گسترده ی عوام نتوانست این جزیره را نیز به سرنوشت ترکمانچای و دیگر اماکن و شهرهای ایران که به باد فنا داده شد، دچار کند.

به هر حال کیش ، جزیره ای است که در طول ایام توانسته به صورت معجزه آسایی از دسترس بیگانگان بگریزد و همچنان جزئی از خاک این کهن مرز و بوم باشد . علت اهمیت این جزیره در سوق الجیشی یا استراتژیک بودن آن و در سالیان اخیر در تجارت آزاد آن می باشد.

 اما چیزی که در دوران قدیم همه را وسوسه می کرد تا این جزیره نه چندان بزرگ را برای خود بخواهند، سرشاری این جزیره از سنگ های قیمتی، خاک خوب و مستعد و زیبایی و بکر بودن این جزیره بود و همچنان نیز توانسته خود را ، علیرغم وفور و تهاجم گسترده ی گردشگران ، جزیره ای بکر و زیبا نگه دارد. در واقع کیش همچون عروسی می ماند که با شمایلی الهه وار، در میان آب های پر جوش و خروش و زیبای خلیج فارس جلوه گری می نماید .

به هر حال هدف ما از تولید این مقاله، معرفی جاذبه های گردشگری کیش است و قصد داریم هر چند به صورت بسیار اجمالی به برخی از جاذبه های زیبای این عروس خلیج بپردازیم.

جاذبه های گردشگری کیش :

 

انتخاب تعدادی از گونه های جذاب این جزیره ی بسیار زیبا ، کاری بسیار مشکل است ، چرا که هر کدام از جاذبه های آن ، انسان را از پرداختن به دیگر جاذبه های آن باز می دارد و واقعا دریغ انسان را بر می انگیزد . اما به هر حال در کمال اختصار به تعدادی از جاذبه های کیش می پردازیم.

 پیش از این که به این مطلب بپردازیم ، توصیه ی ما در سفر به این جزیره ی واقعا زیبا این است که برای صرفه جویی و لذت بیشتر و دیدن و دادن اطلاعات بیشتر ، در مورد این جزیره با تور کیش به این جزیره سفر کنید. چرا که لذت شما را در همراهی با خانواده با دوستانتان به صورت فزاینده ای بیشتر می کند . در مورد سواحل کیش بیشتر بخوانید.

شهر حریره از شهر های باستانی و سنتی تور کیش:

 

از مکان های بسیار زیبا و در نوع خود مرموز جزیره ی کیش، می توان به  شهر باستانی و سنتی حریره اشاره کرد.این شهر که در گذر بسیار زیاد ایام، توانسته تا حدود مناسبی ، خود را از آسیب و گزند های زمانه حفظ کند. این شهر باستانی زیبا ، در شمال جزیره کیش واقع شده است و به همین علت زودتر از دیگر جاهای جزیره ، غروب خورشید را می توانید ببینید .

این شهر باستانی در حدود اواخر قرن هفتم هجری قمری از رونق بسیار بالایی برخوردار بوده است. چرا که جزیره کیش یکی از بنادر و بارانداز های مهم بوده است و تجارت و کشتیرانی در آن بسیار رونق فراوانی داشته است . حتی در آثار سعدی شیرازی نیز به این شهر پر ابهت اشاره شده است.

البته در حاشیه ی این مطلب ، شاید برایتان جالب باشد بدانید که، سعدی در زمان حیات خود یک جهانگرد به تمام معنا بوده است و در سفرهایی که داشته است، به اکثر شهرها و محل هایی که رفته است اشاره کرده است. بر اساس تحقیقات دیرینه شناسان، این شهر بیش از 1100 سال پیش بنا شده و تا حدود 6 قرن پیش رونق داشته است و بنا به دلایل نامعلومی این جزیره ، متروکه شده است و بومیان به جای دیگری از جزیره مهاجرت کرده اند.

خانه های بومیان کیش:

 

 

از جمله، اثرات خوبی که سازمان میراث فرهنگی بنا نهاده است، تغییر کاربری بسیاری از خانه های بومیان این جزیره ، تبدیل آنها به نوعی مسافرخانه و مهمانپذیر های سنتی است. در این خانه ها شما می توانید ، با فرهنگ، زبان، سنت ها و بسیاری دیگر از عوامل سنتی این جزیره اشاره کرد. اقامت در این خانه ها ، حسن بسیار بزرگ دیگری نیز دارد .

 چرا که متولیان یا صاحب خانه های این خانه ها غذاهای سنتی جزیره را به مهمانان عرضه می کنند. به همین علت با لذت مضاعف و خاطره ای بسیار خوب ، همواره از این خانه ها یاد خواهید کرد . در این خانه ها بیشتر، معماری  اقلیم جنوب ایران را می توانید ببینید.

در بیشتر این خانه ها آب انبار های قدیمی و سنتی وجود دارد که بومیان تا پیش از لوله کشی آب ، آن ها را حفر می نمودند و یکی از پردرآمدترین مشاغل بومیان چاه کنی یا " چهکنی" بوده است. خانه ها بیشتر از خشت یا متریال گلی بوده است و برای کاستن از گرمای هوا بیشتر از نوعی بادگیر و چوب ها یا پیش های نخل استفاده می کرده اند. به هر حال رفتن به این مهمانخانه های بومی خالی از لطف نیست ؛ خصوصا اگر با تور کیش و به همراه خانواده و دوستانتان به جزیره ی زیبای کیش سفر می کنید .

پارک دلفین های کیش:

 

از دیگر جاهای دیدنی کیش پارک دلفین های این جزیره می باشد. گرچه بر آن نام دلفین ها نهاده شده است، اما در واقع شما در آنجا با انبوهی از حیوانات و پرندگان در محیطی زیبا و دل انگیز روبرو خواهید شد. در این باغ وحش تقریبا بزرگ، شما می توانید حیواناتی نظیر تمساح ها، میمون ها ، شتر مرغ، انواع پرندگان بسیار کمیاب و بسیاری  از گونه های نادر ایرانی یا غیر ایرانی را ببینید که برای بازدید عموم از خارج از کشور وارد شده اند .

در کنار این باغ وحش و آکواریوم ماهی های زیبا و دلفیناریوم زیبا، شما می توانید در سیرک مهیج آن نیز با دیدنی های بسیار جالبی مواجه شوید و رفتن به این مکان حتما شما را غرق در حیرت خواهد کرد . با ما در تور کیش همسفر شوید تا از این مکان های بسیار زیبا و دیگر جاذبه های بسیار زیبای کیش مانند جزیره ی هندورابی، پارک آبی و دیگر مکان های دیدنی کیش لذت ببرید و خاطره ای بسیار زیبا در ذهنتان تا آخر عمر از این جزیره و زیبایی های آن باقی بگذارید.

 


ارسال کننده : مهدی جعفری
تعداد بازدید : 454 مرتبه
تاریخ انتشار: 1398/06/19
  نظرات
هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر