دسته بندی موضوعات ساختمانی

نگاهی به زیباترین جاذبه های گردشگری گرجستان

جاذبه های گردشگری گرجستان سبب شده که تور گرجستان یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین تورهای بین المللی در بین گردشگران باشد. این کشور دارای فضایی امن و مردمی مهمان نواز هست که در کنار جاذبه های گردشگری گرجستان لذت مسافرت و خاطره انگیز بودن تور گرجستان را چندین برابر می کند. در ادامه به شرح جاذبه های گردشگری گرجستان می پردازیم.

نگاهی به زیباترین جاذبه های گردشگری گرجستان

 

 

کشور گرجستان  و تور گرجستان ارزان از زیباترین کشورهای جهان در شرق دریای سیاه قرار دارد. این کشور یکی از دیدنی ترین کشورهای جهان محسوب می شود. در افسانه های این کشور سرزمین آنها بهترین زمین و مرغوب ترین خاکی است که خداوند به مردم هدیه داده است. این کشور دارای تاریخی اصیل، زمین های حاصل خیز و با پدیده های طبیعی و مصنوعی جذاب می باشد. جاذبه های گردشگری گرجستان سبب شده که تور گرجستان یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین تورهای بین المللی در بین گردشگران باشد. این کشور دارای فضایی امن و مردمی مهمان نواز هست که در کنار جاذبه های گردشگری گرجستان لذت مسافرت و خا طره انگیز بودن تور گرجستان را چندین برابر می کند. در ادامه به شرح جاذبه های گردشگری گرجستان می پردازیم.

 

نارین قلعه از جاذبه های گردشگری گرجستان

این قلعه در شهر تفلیس گرجستان واقع شده است و نام دیگر آن ناریکا می باشد. ناریکا در زبان گرجی به معنای قلعه کوچک می باشد. نارین قلعه از قدیمی ترین و تاریخی ترین بناهای تفلیس در گرجستان  و یکی از ناب ترین جاذبه های گرجستان می باشد. تاریخ ساخت این قلعه به قرن 4 برمی گردد که این قلعه به نام قلعه انتقام ساخته شده است. نارین قلعه سالیان بعد یعنی در قرن 7  توسط خاندان بنی امیه توسعه یافت. در ادامه در سال 1089 تا 1125 به وسیله شاه دیوید که از پادشاهان گرجستان بود بسط و توسعه داده شد. این قلعه زیبا و تاریخی بر روی تپه ای که چشم انداز به شهر تفلیس و رودخانه کور دارد، بنا نهاده شد. این قلعه زیبا با معماری تاریخی و خاص خود در بین باغ بوتانیک تفلیس و چشمه ها و حمام های گوگردی بنا شده است. در حیاط این قلعه کلیسای زیبا و تاریخی نیکلاس واقع شده است. این بنا توسط دولت گرجستان در  بین قرون 16 . 17 میلادی تعمیر و تجدید بنا شد هرچند در اثر زلزله ای که در سال 1827 رخ داد قسمتی از دیواره قلعه فرو ریخت. معماری و تاریخ این قلعه سبب شده که  نارین قلعه در زمره جاذبه های آن قرار گیرد.

 

 

ساحل سحر آميز باتومی از جاذبه های گردشگری گرجستان

ساحل زیبای باتومی در بندر باتومی قرار دارد. این ساحل زیبا در منطقه به نام اورکی و گرگولتی قرار دارد که به آن ساحل مغناطیسی و یا ساحل سحرآمیز نیز می گویند و از مهمترین دیدنیها می باشد.  ک شنا کردن و حمام افتاب گرفتن روی شن های ساحل باتومی دارای خواص درمانی است و به درمان بیماری های مفصلی کمک کرده و آرامش را به فرد تزریق می کند. پژوهش ها و تحقیقات دانشگاهی دانشگاه های گرجستان به خصوص دانشگاه اورکی نشان داد که ماده های معدنی که در شن های ساحل وجود دارد خواص درمانی دارند.  موقعیت جغرافیایی و منطقه کوهستانی گرجستان سبب شده که رودهای متعددی از این کوه ها سرچشمه گرفته و وارد این ساحل زیبا شوند.  همه ساله گردشگران و مسافران تورگرجستان به منظور تفریح و استفاده از خواص درمانی وارد این ساحل زیبا می شوند و همین مهم  باعث شده که ساحل باتومی از زیباییهای آن باشد.

 

 

 

 باغ گیاه شناسی باتومی از جاذبه های گردشگری گرجستان

در شمال بندر زیبای باتومی در فاصله ای به اندازه 10 کیلومتر منطقه ای به نام دماغه سبز وجود دارد. در این منطقه زیبا باغ گیاه شناسی باتومی به وسعتی نزدیک 111 هکتار قرار دارد و از دیدنیها می باشد. در این باغ زیبا و منحصربه فرد افزون بر 5000 گونه متنوع گیاهی و حدود 1200 گونه گل رز وجود دارد. در این باغ با فضای سبز رویایی گونه های مختلف گیاهی از کشورهایی مانند زلاندنو، کشورهای غرب آسیا، مکزیک، استرالیا، قفقاز، کشورهای امریکای جنوبی  و ارتفاعات هیمالیا جمع آوری و در کنار هم پرورش و رشد داده شده اند. این باغ زیبا همواره یکی از جذاب ترین انتخاب های مسافران تور گرجستان و از بی نظیرترین  جاذبه های کشور  گرجستان  می باشد.

 

کوه مقدس تفلیس

کوه مقدس در شهر زیبای تفلیس یکی دیگر از جاذبه هامی باشد. این کوه که شبیه تپه ای بلند است در مرکز شهر تفلیس تا قسمت غربی آن قرار دارد. بر روی این تپه مرتفع دکل تلویزیون گرجستان به طول نزدیک به 210 متر قرار دارد. نام دیگر کوه مقدس متاتسمیندا می باشد. بر روی کوه مقدس پارک زیبایی قرار دارد که از زیباترین و مرتفع ترین پارک های کشور گرجستان می باشد. کوه مقدس ارتفاعی نزدیک به 800 متر بالاتر از سطح دریا دارد و از مسیر تله کابین و قطار ریلی برای رسیدن به بالای کوه استفاده می شود. وجود فضای سبز و پارک در کنار چشم انداز ناب کوه مقدس سبب شده که این مکان از پرطرفدارترین مناطق باشد و همه ساله علاقمندان تورگرجستان را به این مکان زیبا فرا بخواند. قیمت تعرفه هزینه رپورتاژ خبری را در سایت ساعت24 ببینید.

 

حمام های گوگرد از جاذبه های گردشگری گرجستان

حمام های گوگردی گرجستان از دیگر جاذبه های گردشگری گرجستان می باشد که همه ساله مسافران تورگرجستان از آن دیدن می کنند. این حمام های زیبا در محله ای به نام آبانتوبانی که از محله های قدیمی شهر تفلیس می باشد واقع شده اند.  آب گرم حمام های گوگردی مستقیم از چشمه های آب گرم تامین می شود و خواص درمانی فراوانی دارند.

 

 


ارسال کننده : مهدی جعفری
تعداد بازدید : 629 مرتبه
تاریخ انتشار: 1398/05/11
منبع :
  نظرات
هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر