دسته بندی موضوعات ساختمانی

aspect studios اولین ساختمان خود را در سیدنی بنا می‌کند

قرار بر این است که kengo kuma معمار اهل ژاپن اولین ساختمان خود را در استرالیا بسازد. این سازه که در واقع یک ساختار شش طبقه را در قلب مرکز میدان شهر سیدنی به ارمغان می‌آورد توسط گروه معماری aspect studios مورد حمایت قرار گرفته است.

aspect studios اولین ساختمان خود را در سیدنی بنا می‌کند

aspect studios اولین ساختمان خود را در سیدنی بنا می‌کند

قرار بر این است که kengo kuma معمار اهل ژاپن اولین ساختمان خود را در استرالیا بسازد. این سازه که در واقع یک ساختار شش طبقه را در قلب مرکز میدان شهر سیدنی به ارمغان می‌آورد توسط گروه معماری aspect studios مورد حمایت قرار گرفته است. این سازه شش طبقه دارای یک کتابخانه با فضای خلاقانه ، سالن بزرک بازار ، مرکز مراقبت از کودکان ، رستوران و پارک کوچکی است که در کل نمایی جذاب ، پویا و پیچیده را نیز به ارمغان آورده است. در ادامه با میهن بنا همراه باشید.

اکنون قرار است که اهالی منطقه darling لذت بسیار از این ساختمان ببرند و kengo kuma در این باره گفته است: ” هدف ما نشان دادن قدرت معماری در هندسه دایره‌ای برای جامعه است و این ساختمان پویا و هیجان‌ انگیز قرار است که به یک مکان بسیار شیک تبدیل شود که البته هدف اصلی آن ایجاد کسب‌ و کار است.”

kengo-kuma-the-darling-exchange-sydney-library-circular-tower-designboom-X2

این مجموعه عظیم شامل بازارها و غرفه‌های خرده فروشی ، فضای سبز تفریحی ، متراژ ۲۷۰۰ متر مربع است که تقریبا ۳۵% از آن در اختیار عموم است. این ساختمان در واقع یک روستا را با ۴۲۰۰ ساکن و ۲۵۰۰ کارگر جا می دهد. باتوجه به گفته steve mccann این سازه قرار است تا سال ۲۰۱۸ افتتاح شود.

kengo-kuma-the-darling-exchange-sydney-library-circular-tower-designboom-02

نمای پوشانده شده از چوب‌های خمیده

kengo-kuma-the-darling-exchange-sydney-library-circular-tower-designboom-03

kengo-kuma-the-darling-exchange-sydney-library-circular-tower-designboom-04

kengo-kuma-the-darling-exchange-sydney-library-circular-tower-designboom-05 (1)


ارسال کننده :
تعداد بازدید : 2692 مرتبه
تاریخ انتشار: 1395/07/29
منبع :
  نظرات
هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر